netflix seriale 2021

Każdy z nas od czasu do czasu lubi sobie obejrzeć serial czy film. Ale niektórzy z nas myślą, że widzieli już wszystko! Dlatego dziś przedstawiam Wam seriale i filmy, które warto obejrzeć!

Premiery 2021 roku – seriale i filmy, które warto obejrzeć

Jak już pewnie wiecie, rok 2020 był rokiem trudów i wyrzeczeń. Z powodu pandemii wiele seriali czy filmów niestety nie udało się nakręcić ponieważ zdjęcia musiały zostać przerwane z powodu obostrzeń. Jednak nie ma co się martwić! Już w styczniu 2021 roku wychodzą nowości takie jak: WandaVision na Disney+ czy też Lupin od Netflixa. Na początku tego roku na platformy trafią także kontynuacje seriali takich jak Batwoman czy Riverdale. Jeżeli jednak lubicie grać w gry, to powinien was zainteresować serial Arcane którego producentem jest Riot Games, czyli twórcy gry League of Legends na PC oraz nowej League of Legends: Wild Rift na telefony! W 2021 roku będziemy mogli również zobaczyć aż 7 premier filmów jaki i seriali z uniwersum Marvel’a. Z tego co nam wiadomo, na Netflixa wejdzie także nowy sezon Wiedźmina o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Moje ulubione seriale

Polecam Wam także poniższe seriale, które bardzo lubię:

Jest to moje 5 ulubionych seriali, które mógłbym oglądać cały czas, bo ich historia czy klimat są tak pociągające, że aż nie da się nie włączyć kolejnego odcinka.

Star Trek: Discovery

Jak sama nazwa wskazuje jest jednym z wielu seriali odbywających się w uniwersum Star Trek’a. Chodzi tam głównie o to, że po stuleciu spokoju wybucha wojna między Zjednoczoną Federacją Planet a jednoczącym się Imperium Klingońskim. Historię oglądamy z perspektywy byłej pierwszej oficer. Michael Burnham, która bierze udział w tworzeniu tajnej broni, mającej pomóc Federacji pokonać Imperium Klingonów.

Euforia

Bazuje głównie na tym, że bohaterką serialu jest 17-letnia Rue Bennett. Dziewczyna zakończyła niedawno odwyk i zastanawia się nad swoją przyszłością. Jej życie gwałtownie się zmienia, kiedy poznaje Jules – transseksualną dziewczynę, która niedawno przeprowadziła się do miasta po rozwodzie swoich rodziców i podobnie jak Rue szuka swojego miejsca na Ziemi. Bliski krąg Rue to jej znajomi z klasy – wysportowany Nate Jacobs, którego wybuchy gniewu maskują niepewność i lęk. Maddy, dziewczyna, z którą Nate schodzi się i rozchodzi. Chris McKay, gwiazda futbolu, która ma problemy z zaaklimatyzowaniem się w szkole. Cassie Howard, którą prześladuje jej erotyczna przeszłość. Lexi Howard, młodsza siostra Cassie i twardo stąpająca po ziemi wieloletnia przyjaciółka Rue oraz Kat Hernandez, dbająca o figurę nastolatka, która odkrywa swoją seksualność.

Gambit Królowej

To oparty na powieści Waltera Tevisa miniserial Netflix. Jest to opowieść o dojrzewaniu i o tym, jaka jest prawdziwa cena geniuszu. Młoda Beth Harmon, która pod koniec lat 50. ubiegłego wieku trafia do sierocińca, odkrywa w sobie niezwykły talent do szachów. Dziewczyna, dręczona przez własne demony i napędzana wybuchowym koktajlem ze środków odurzających podkręconym jej własnymi obsesjami, zmienia się w wyjątkowo uzdolnioną i czarującą outsiderkę, która postanawia szturmem podbić konserwatywny i zdominowany przez mężczyzn świat zawodowych szachów.

Chilling Adventures of Sabrina

Serial z Kiernan Shipka w roli tytułowej opowiada o dobrze nam znanych przygodach Sabriny nastoletniej czarownicy w nieco inny sposób – tym razem to mroczna historia o dojrzewaniu – pełna grozy, nadprzyrodzonych sił i czarów. W tej przywołującej na myśl „Dziecko Rosemary” i „Egzorcystę” adaptacji, Sabrina zmaga się ze swoją podwójną naturą — pół-czarownicy, pół-człowieka, próbując przeciwstawić się złym mocom zagrażającym jej, jej rodzinie i światu. 

Dynastia

Jest to wielki powrót słynnej telenoweli, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów. Możemy śledzić, jak rodziny Carringtonów i Colbych toczą walkę o fortunę i swoje dzieci. Główną bohaterką jest Fallon Carrington, która jest pewna, że otrzyma od ojca imperium. Nieoczekiwanie, Blake Carrington wzywa swoje dzieci, Fallon i Stevena, aby przedstawić im swoją nową żonę, Cristal. Od tego momentu córka Carringtona stara się udowodnić, że jej macocha jest oszustką. Do rodziny wkrótce dołączy nowa osoba, zaginiony syn Adam. Blake poznaje nową Cristal, Fallon sprzedaje imperium rodzinne. Tymczasem klany Carringtonów i Colbych wciąż walczą o fortunę i życie swoich dzieci.

 

Igor