Rysowanie na początku bywa trudne. Jak się przełamać?

Niektórzy twierdzą, żeby umieć rysować to trzeba mieć „talent„. Jest w tym oczywiście ziarno prawdy, ale przede wszystkim trzeba dużo, ale to na prawdę dużo ćwiczyć. Ja zacząłem rysować tak „na poważnie” jak miałem około 12 lat. Na początku było na prawdę ciężko wszystkie moje prace wyglądały koślawię i niestarannie. Ale nie poddawałem się, słuchałem rad moich przyjaciół którzy mieli większe umiejętności i starałem się dzień w dzień coś narysować. Jeśli nie wiecie od czego zacząć, ani jak się w ogóle do tego zabrać, możecie pobudzić swoją kreatywność na przykład kolorując. Oferta kolorowanek, również dla dorosłych jest naprawdę szeroka, a jedną z nich możecie zobaczyć we wpisie o kredkach akwarelowych Gelatos.

Na początku moje rysunki wyglądały mniej więcej tak:

previous arrow
next arrow
Slider
Tworząc te rysunki miałem 14 lat, starszych niestety nie posiadam. Są to moje jedne z pierwszych rysunków wykonanych w digitalu, który jest dla mnie teraz codziennością.

Praktyka czyni mistrza.

Po prawie 4 latach rysowania bardzo często, słuchania rad, oglądania poradników i uczenia się na własnych błędach, mój poziom rysowania poszedł mocno w górę. Co prawda, nie mogę się pochwalić tym, że umiem rysować doskonale ale na pewno jest dużo lepiej niż te parę lat temu. Jak to mówią, człowiek uczy się całe życie, prawda? Tak samo jest z rysowaniem.  Niektórzy są jednak w stanie przykryć swoje błędy doskonałą techniką, bądź barwną kolorystyką.

Aktualnie moje prace wyglądają tak:

previous arrow
next arrow
Slider
W końcu, po długim okresie czasu, bo w tym roku moje rysunki zaczęły mi się podobać. Pewnie jak już możecie zauważyć przeważnie rysuję ludzi i z reguły są to kobiety. Możecie zapytać – Igor, ale dlaczego ty tak robisz? Odpowiedź jest prostsza niż możecie sobie wyobrażać. Po prostu od tego zaczynałem a teraz ciężko jest mi wyjść z mojej strefy komfortu. Mam jednak w planach nauczyć się w 2021 roku rysować mężczyzn oraz jakieś krajobrazy aby moje prace nie były monotonne. Jeżeli podobają wam się moje rysunki i chcecie zobaczyć jak mi dalej idzie zapraszam na mojego instagrama.

 

Igor