Leki naturalne - tymianek i podbiał, czosnek, rumianek.

Zdarzyło Wam się porządnie zachorować? Pewnie nie raz. Dzięki nieszczęśliwym zbiegom okoliczności, takim jak: otwieranie okien zimą, zaraz po kąpieli, czy brak odpowiednich porcji witamin w diecie, jeszcze do niedawna chorowałam kilka razy do roku i jestem w tym ekspertem. Naturalne sposoby na poprawę stanu zdrowia zaczęły mnie interesować już dawno temu, jako alternatywa dla klasycznej terapii prostozaptekowej podlanej obietnicami z przerwy reklamowej.

Naturalne sposoby na choroby

Przez całe życie nafaszerowano mnie tyloma lekami przeciwwszystkowymi, że kiedy znalazłam produkty, które faktycznie pomagają mi w chorobie, a wiem, że mój żołądek nie wywróci się po nich na lewą stronę – postanowiłam podzielić się moim szczęściem i wiedzą.

Oto sprawcy poprawy mojego zdrowia. Mój stan był zdecydowanie lepszy niż podczas terapii bez nich. Od dłuższego czasu unikam jak ognia wszelkich Grypopleksów, Anginek 1000 i Bólgardłoprenów. Te preparaty nie zwalczają przyczyny choroby, a mogą nawet wydłużyć czas powrotu do zdrowia, ponieważ zagłuszają objawy takie jak gorączka, kaszel czy katar, dzięki którym nasz organizm próbuje walczyć z zakażeniem!
Czosnku i rumianku nikomu nie muszę przedstawiać, ale nie wszyscy wiedzą dlaczego właściwie te dwie rzeczy pomagają w stanach zapalnych dróg oddechowych.

Zioła, które leczą

Czosnek pełni funkcję naturalnego antybiotyku, który zwalcza drobnoustroje chorobotwórcze. Odpowiedzialna za te dobrodziejstwa jest alliina, która po zmiażdżeniu czosnku przekształca się w allicynę, czyli organiczny związek chemiczny o działaniu bakteriobójczym.
Jedzenie czosnku jest zbawienne nie tylko w trakcie choroby, ponieważ działa także zapobiegawczo a to z kolei zasługa olejków eterycznych.

Rumianek wykazuje działanie antyseptyczne (zapobiegające rozwojowi drobnoustrojów), przeciwzapalne jak również rozkurczające, a jego właściwości w dużej mierze zawdzięczamy olejkom eterycznym zawierającym azuleny (chamazulen).
Jak podaje portal abczdrowie.pl zbawienne działanie rumianku na zdrowie udowodniono w badaniach klinicznych i można go stosować do picia, płukania gardła, robiąc okłady na trudno gojące się rany. Oprócz tego, że pomaga w stanach zapalnych, ma działanie przeciwwrzodowe, przeciwutleniające i przeciwlękowe. Znany jest również ze swoich dobroczynnych właściwości w kosmetyce.

HIT zimy! Tabletki do ssania Tymianek i Podbiał.
Zawiera ekstrakty z wyżej wymienionych roślin leczniczych i oprócz tego, że pomaga zwalczyć kaszel, łagodzi chrypkę i ból gardła, to jeszcze całkiem dobrze smakuje!
Tymianek ma działanie bakterio- i grzybobójcze oraz wykrztuśne, natomiast podbiał wywiera działanie ściągające i osłaniające. Powoduje spęcznienie i rozrzedzenie zalegającej wydzieliny oraz pobudzenie ruchów nabłonka rzęskowego, wywołując tym samym odruch wykrztuśny. Jednocześnie flawonoidy obniżają napięcie mięśni gładkich górnych dróg oddechowych i oskrzeli i ułatwiają odkrztuszanie.
Cuda.

Macie jakieś sprawdzone, naturalne sposoby na przepędzenie choróbska?

Lena