podcasty kryminalne

Boom na podcasty kryminalne! Historie true crime przeżywają prawdziwy renesans.

Z jakiegoś powodu uwielbiam historie true crime. Od lat jestem zaintrygowana tym, co dzieje się w umyśle seryjnego mordercy. Być może nie jest to najzdrowsze hobby, z pewnością nie spotyka się z aprobatą otoczenia, jednak spędzam zwykle mnóstwo czasu z podcastami kryminalnymi. Najczęściej, gdy nie mam czasu czytać lub nie mogę w pełni skupić uwagi na audio i obrazie oglądając filmy o tej tematyce. Podcastów kryminalnych jest coraz więcej. Z jednej strony to dobrze, że mamy wybór, z drugiej jednak można się zgubić w ich gąszczu i spędzić długie godziny na szukaniu czegoś, co naprawdę nas zainteresuje.

Lista ulubionych podcastów true crime

Poniżej znajdziecie najlepsze, w mojej opinii podcasty kryminalne, zarówno po polsku jak i te zagraniczne. Zaletą podcastów jest to, że możecie słuchać ich robiąc dosłownie cokolwiek. Moje życie w tej kwestii ułatwiły także słuchawki bluetooth, dzięki którym już nie dręczę mojego faceta morderczymi opowieściami puszczanymi na głośniku z telefonu gdy gotuję obiad. W zestawieniu znajdują się wyłącznie kanały z dłuuugimi odcinkami. 🙂

Prawdziwe Zbrodnie

Dwie Karoliny mają potężną bazę opowieści przekraczającą już 100 odcinków! Z początku nie byłam przekonana do ich lekkiego podejścia do tematyki, bo byłam przyzwyczajona do bardziej mrocznej stylistyki, jednak szybko przekonałam się, że wiele bym straciła gdybym odrzuciła podcast z tego powodu. Każda z dziewczyn opowiada w odcinku przygotowaną wcześniej historię, więc na jedną z nich przypada około pół godziny materiału.

Szepthanki

Hanka opowiada o tajemnicach i zagadkach kryminalnych szepcząc. Uwielbiam słuchać jej podcastu do snu, choć tematyka i klimat czasem sprawia, że z niepokojem zamykam oczy. Jednak jej spokojny, przyciszony głos jest moim ulubionym wśród wszystkich podcastów jakich słucham. Gratka dla osób, które lubią rozwiązywać zagadki i snuć domysłu oraz własne teorie, ponieważ historie często nie mają wyjaśnienia.

Stanowo

Jaśmin nie pojawiła się na początku tej listy wyłącznie z powodu nieregularności w dodawaniu odcinków, nad czym okrutnie ubolewam. To jest najlepiej zrobiony research wśród podcastów, których słuchałam, a fenomenalne prowadzenie historii zasługuje na uznanie. Odcinki pojawiają się na YouTube i z początku były nagrywane wraz z wideo. Jaśmin genialnie prowadzi narrację, w niewymuszony, naturalny sposób i niemal bez cięć!

Rotten Mango

Stephanie Soo opowiada historie w języku angielskim w towarzystwie swojego partnera. Jeśli lubicie „deep dive” i skoncentrowany słowotok z nutką humoru, to koniecznie musicie posłuchać Rotten Mango!

Lena