Jak szybko upiec chałkę z kruszonką

Jak upiec chałkę szybko i bezproblemowo?

Jak upiec chałkę? Szybko! Brzmi jak żart? Też tak sądziłam, zanim zaczęłam przeszukiwać internet w nadziei na znalezienie przepisów, które nie wyjmą mi połowy dnia z życia. Okazuje się jednak, że takowe istnieją i zamierzam się nimi z Wami podzielić. Przepisy na łatwą chałkę, chleb żytni i muffinki znajdziecie poniżej!

Chałka:

Przepis na chałkę jest prosty, a jej wykonanie banalne. No i co najważniejsze – smakuje bosko. Moja pasja do pieczenia rozkwitła podczas kwarantanny, więc z lubością piekę również chleb żytni i muffinki. Jako, że nigdy nie wiem kiedy najdzie mnie ochota na wypieki, przerzuciłam się całkowicie na suche drożdże.

 

Przepis na szybkie muffinki

To jeden z moich ulubionych przepisów na wypieki. Jest bardzo prosty, szybko się go robi, a babeczki można konsumować niedługo po wyjęciu z piekarnika i takie lekko ciepłe są najlepsze! Idealne rozwiązanie, jeśli naprawdę nie macie czasu, a goście za progiem. Można sypnąć kakao, dodać skórkę cytrynową czy jakiś aromat, co tam lubicie!

Jak upiec chleb żytni?

Pieczenie własnego chleba od dawna było moim małym marzeniem i muszę przyznać, że długo z tym walczyłam. Ale w końcu udało się znaleźć przepis, którego nawet jeśli nie trzymam się kurczowo jak w laboratorium, to chleb wychodzi za każdym razem! Przede mną zmagania z chlebem na miodzie, nie mogę się doczekać tego zakalca.

chleb żytni na drożdżach

Macie jakieś ulubione przepisy dla tych, którzy nie lubią godzinami patrzeć w piekarnik aż będą mogli zjeść coś pysznego? 🙂
A jeśli mieszkacie w kuchni, tak jak ja to zapraszam także na sushi: https://blackwornjeans.pl/sushi/.

Lena