Kredki akwarelowe Gelatos Faber-Castell

Kredki akwarelowe Gelatos od Faber-Castell

Kredki akwarelowe Gelatos w sztyftach to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu możemy pracować zarówno w technikach rysunkowych jak i malarskich. Mam zestaw Brights i użyłam ich do pokolorowania strony kolorowanki „Podróż do krainy Szekspira wydawnictwa Zielona Sowa. Kredki akwarelowe Gelatos od Faber-Castell szybko stały się jednym z moich ulubionych narzędzi również do szkicowania. Pozwalają na dużą kreatywność w działaniu dzięki swoim właściwościom.

kolorowanka podróż do krainy szekspira sowa

Czy to kredki artystyczne? Jasne! Możemy je podzielić na ołówkowe, pastelowe, akwarelowe oraz woskowe – w tym przypadku mamy kredki akwarelowe w sztyfcie. Nie sądziłam, że taka forma kredek może mieć wiele plusów.

Jak używać kredek akwarelowych w sztyfcie?

Gelatosy to kredki akwarelowe w sztyfcie, o kremowej konsystencji, które możemy nakładać na wiele sposobów:

  • wprost ze sztyftu na papier
  • suchym lub mokrym pędzelkiem na papier
  • gąbkami lub każdym innym narzędziem, które przyjdzie nam do głowy

Można nałożyć kredki na paletę i rozwadniać pędzlem, nabierać na pędzel ze sztyftu, nałożyć na papier i dopiero rozwodnić, a także odwrotnie – zwilżyć papier i nałożyć kolor.
Możliwości jest naprawdę mnóstwo i przy każdej z nich kredki dają niesamowity efekt!
Pięknie mieszają się między sobą i blendują przy użyciu gąbki/suchego pędzla.
Pomimo niezbyt poręcznego kształtu (takie było moje pierwsze wrażenie) sztyfty nadają się także do detalu. W zestawie mamy dołączoną twardą i miękką gąbkę, dzięki którym precyzyjne nakładanie kredek nie jest już problemem. Można do tego użyć także wykałaczek, aby dopracować naprawdę niewielkie powierzchnie.

Kredki akwarelowe Gelatos Faber-Castell
Powyżej możecie zobaczyć jedną ze stron kolorowanki „Podróż do krainy Szekspira” od Zielonej Sowy. Uwielbiam ich książki dla dzieci, są naprawdę pięknie wydane, a kolorowanka mnie zaskoczyła. Dotychczas miałam styczność tylko z kolorowanką Olsikowej, jeśli chodzi o moje doświadczenia już jako dorosła osoba.
Kredki akwarelowe Gelatos Faber-Castell
Próbki możliwości kredek. Nakładane na sucho i rozcierane oraz nakładane na mokro. Kolory są cudowne i bardzo łatwo się ze sobą mieszają.
Kredki akwarelowe Gelatos Faber-Castell
Sztyft w zbliżeniu – są naprawdę ładnie i porządnie wykonane.
Kredki akwarelowe Gelatos Faber-Castell
Strona pokolorowana przy pomocy Gelatosów! Uwielbiam ten nasycony efekt! Wybrałam stronę z grzybami, gdyż chciałam podkreślić neonowość niektórych odcieni, uważam że wygląda to naprawdę zjawiskowo.

Lubicie kolorowanki? Jaka jest Wasza ulubiona? Chętnie sięgnę po inne!

Lena