Kredki akwarelowe Gelatos od Faber-Castell

Kredki akwarelowe Gelatos od Faber-Castell

Kredki Gelatos w sztyftach to wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu możemy pracować zarówno w technikach rysunkowych jak i malarskich. Zestawu Brights użyłam do pokolorowania strony kolorowanki „Podróż do krainy Szekspira” wydawnictwa Zielona Sowa.

kolorowanka podróż do krainy szekspirta

Podświetlone nazwy akcesoriów zawsze zabiorą Was dokładnie tam, gdzie możecie je znaleźć, więc zamiast pytać – jeden klik rozwieje wątpliwości.
Czy to kredki artystyczne? Jasne! Możemy je podzielić na ołówkowe, pastelowe, akwarelowe oraz woskowe – w tym przypadku mamy kredki akwarelowe w sztyfcie. Nie sądziłam, że taka forma kredek może mieć wiele plusów.

gelatosy faber castell kredki brights

No dobra, ale czym to jest, jak się tego używa i jakie daje efekty?

Gelatosy to kredki akwarelowe w sztyfcie, o kremowej konsystencji, które możemy nakładać na wiele sposobów: wprost ze sztyftu na papier, suchym lub mokrym pędzelkiem na papier, gąbkami lub każdym innym narzędziem, które przyjdzie nam do głowy.
Można nałożyć je na paletę i rozwadniać pędzlem, nabierać na pędzel ze sztyftu, nałożyć na papier i dopiero rozwodnić, a także odwrotnie – zwilżyć papier i nałożyć kolor.
Możliwości jest naprawdę mnóstwo i przy każdej z nich kredki dają niesamowity efekt!
Pięknie mieszają się między sobą i blendują przy użyciu gąbki/suchego pędzla.
Pomimo niezbyt poręcznego kształtu (takie było moje pierwsze wrażenie) sztyfty nadają się także do detalu. W zestawie mamy dołączoną twardą i miękką gąbkę, dzięki którym precyzyjne nakładanie kredek nie jest już problemem. Można do tego użyć także wykałaczek, aby dopracować naprawdę niewielkie powierzchnie.

kolorowanka szekspir zielona sowa

 Dość nudnych rzeczy! Powyżej możecie zobaczyć jedną ze stron kolorowanki „Podróż do krainy Szekspira” od Zielonej Sowy. Uwielbiam ich książki dla dzieci, są naprawdę pięknie wydane, a kolorowanka mnie zaskoczyła. Dotychczas miałam styczność tylko z kolorowanką Olsikowej, jeśli chodzi o moje doświadczenia już jako dorosła osoba.

gelatos brights faber castell

Próbki możliwości kredek. Nakładane na sucho i rozcierane oraz nakładane na mokro. Kolory są cudowne i bardzo łatwo się ze sobą mieszają.

gelatos faber castell

Sztyft w zbliżeniu, są naprawdę ładnie wykonane.

kolorowanka zielona sowa szekspir

Strona pokolorowana przy pomocy Gelatosów! Uwielbiam ten nasycony efekt! Wybrałam stronę z grzybami, gdyż chciałam podkreślić neonowość niektórych odcieni, uważam że wygląda to naprawdę zjawiskowo.
Lubicie kolorowanki? Jaka jest Wasza ulubiona? Chętnie sięgnę po inne – przekonałam się do kolorowania. A jak z Gelatosami? Ktoś ma, albo zastanawia się czy nabyć?

Można nałożyć je na paletę i rozwadniać pędzlem, nabierać na pędzel ze sztyftu, nałożyć na papier i dopiero rozwodnić, a także odwrotnie – zwilżyć papier i nałożyć kolor.
Możliwości jest naprawdę mnóstwo i przy każdej z nich kredki dają niesamowity efekt!

Comments

  1. Bonjour, ceci est un commentaire.
    Pour débuter avec la modération, la modification et la suppression de commentaires, veuillez visiter l’écran des Commentaires dans le Tableau de bord.
    Les avatars des personnes qui commentent arrivent depuis Gravatar.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.