daenerys portret obraz

Lubię malować i rysować portrety. Daenerys z Gry o Tron portretowałam już trzy razy. Częściej portretowaną przeze mnie twarzą jest tylko Noemi. Z jakiegoś powodu ludzkie twarze, głównie kobiece, są dla mnie najbardziej interesującym obiektem kreacji. Może myślicie, że to przez to, że ludzka twarz wyraża tyle emocji? Otóż mina, którą uwieczniam najczęściej to resting bitch face, więc raczej nie o to chodzi. Myślę, że po prostu

Zakochuję się w twarzach

Daenerys nie jest wcale moją ulubioną postacią z serialu Gra o Tron. Dużo bardziej pod względem charakteru i napisania postaci trafia do mnie Arya, Cersei czy Tyrion. Jednak zwyczajnie podoba mi się to, jak Daenerys jest zaprojektowana wizualnie. Lubię sztukę, za którą stoi jakaś głębsza myśl, ale zupełnie nie gardzę taką, która jest po prostu ładna. Atrakcyjna wizualnie, z przyjemną paletą kolorystyczną, przemyślaną kompozycją, ukazująca piękno otoczenia, przedmiotu, czy ciała lub twarzy właśnie.

black worn jeans daenerys

Najbardziej lubię malować farbami akrylowymi, ponieważ dają mi dość długi czas na ingerencję, mieszanie kolorów i zmiany. Akwarela nie wybacza błędów, olej zaś testuje moją cierpliwość. Z akrylem kochamy się od czasów nauki w PJATK i raczej tak już zostanie. Czerń i biel zawsze kupuję w półlitrowych butlach, a ćwiczę na tekturze introligatorskiej. Czasem pokrywam ją gesso, czasem jakimś kolorem, ale najczęściej korzystam z jej naturalnej szarości jako podkładu. Jestem fanką dużych formatów, jeśli maluję całą postać lub martwą naturę.

farby pędzle płótna malarskie

Myślę, że najbardziej lubiłam Daenerys jako postać w pierwszym sezonie serialu. Im dalej w las, tym moim zdaniem traciła na swojej pierwotnej sile. Jedną z moich ulubionych scen jest ta, w które khaal Drogo  oblewa brata Dany płynnym złotem.

Poniżej portret w stylu impresjonistycznym lub postimpresjonistycznym, zależy jak na to spojrzeć. Jestem fanką impresjonizmu, ponieważ chwyta to, co ulotne. Impresja, czyli wrażenie jest muzą samą w sobie. Ten sam obiekt, w różnych warunkach będzie wyglądał zupełnie inaczej i często impresjoniści malowali w ten sposób np. budynki czy pejzaże o różnych porach dnia, czy roku. Postimpresjonizm wyrósł na kanwie impresjonizmu, jednak odrzuca część jego założeń, jak choćby „mimesis” czyli wierne naśladownictwo natury oraz grę świateł.

Obrazy postimpresjonistyczne zawierały w sobie większy ładunek emocjonalny. Paleta kolorystyczna była bogata i nasycona. Nacisk położony był już nie na dosłowne ukazanie ulotności danej chwili, ale na przedstawienie odczuć i stanów ducha towarzyszących artyście. Myślę więc, że mój obraz jest gdzieś pomiędzy tymi stylami.

daenerys portret obraz

daenerys portret obraz