Arcane League of Legends

Uniwersum League of Legends jest bardzo rozbudowane, ale tego chyba nie trzeba nikomu mówić! Gracze LoL’a jak i osoby które przyglądają się tej grze pod względem historii bohaterów już od kilku lat prosiły o film w uniwersum tej gry. Może filmu się jak na razie nie doczekaliśmy, ale wiemy, że Riot Games chce wypuścić serial animowany właśnie w uniwersum dobrze znanej nam gry.

O czym będzie Arcane?

Opis zwiastuna mówi, że Arcane będzie opowiadać historię dwóch doskonale nam znanych postaci i o tym, co poróżniło je na zawsze. Prawdopodobnie będzie to historia o tym dlaczego Vi oraz Jinx przestały na sobie polegać, a wręcz stały się największymi wrogami. Wiemy również, że historia będzie osadzona w świecie Runeterry, krainy, z której pochodzą postacie z League of Legends. W trailerze dominuje estetyka cyberpunkowa, co każe nam sądzić, że historia będzie miała miejsce w Zaunie. Co więcej, świecące miasto pojawiające się w zwiastunie idealnie pasuje do wszystkich dotychczasowych materiałów opisujących Piltover.

Serial Arcane przełożony na 2021

Początkowo serial miał się pojawić pod koniec 2020 roku, lecz z powodu pandemii nie było to możliwe. Jak możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie od Riot, cała ekipa jest przygnębiona tą informacją jednak zdecydowano, że bezpieczeństwo i zdrowie pracowników jest priorytetem.

Wszyscy w Riot jesteśmy tym przygnębieni. Naprawdę nie mogliśmy się doczekać, aby jeszcze w tym roku pokazać wam Arcane, ale musimy powstrzymać nasz entuzjazm ze względu na bezpieczeństwo i zdrowie naszych zespołów i partnerów. Nasz nowy plan zakłada wypuszczenie serialu Arcane w 2021 roku.

Sytuacja zaczyna się lekko poprawiać, lecz najzwyczajniej w świecie niektórych zadań nie można wykonać na odległość, a zebranie znów całej ekipy mogło by doprowadzić do zachorowań pracowników i jeszcze większych opóźnień.

Realizacja zadań kreatywnych i produkcyjnych jest bardzo trudna w warunkach, gdy nie można spotkać się ze współpracownikami w realu. Mamy teraz spotkania wideo, które pomagają, ale nie zastępują wspólnych zebrań, gdy gromadziliśmy się w tym samym pomieszczeniu i czuliśmy miedzy sobą przepływ kreatywnej energii. Gdy doda się do tego techniczne trudności związane z produkcją serialu w skali globalnej, problem staje się znacznie poważniejszy. Słowa uznania dla naszego niesamowitego partnera kreatywnego, Fortiche, który starał się robić wszystko, co tylko było w jego mocy, aby nie wstrzymywać produkcji Arcane.

Inne propozycje od Riot

Jeśli tak, jak my nie możecie się doczekać premiery, to z pewnością czekanie umili Wam gra nie tylko w wersji na PC, ale także wydana niedawno gra mobilnaLeague of Legends: Wild Rift!

Gdy dowiemy się czegoś więcej na temat premiery Arcane, damy Wam znać!

Jak na razie – trzymajcie się cieplutko,

Igor